Studyo Foto Kiosk Görsel

INFex PHOTO STUDIO

FOTOĞRAF STUDYOLARINDA DİJİTAL FOTO BASKI SİPARİŞİ TOPLAMADA BÜYÜK KOLAYLIK

PHOTO STATION KIOSK Fotoğraf stüdyolarına gelen müşterilerinin digital fotoğraf makinalarından ve cep telefonlarından dijital foto baskı siparişi toplaması için kusursuz olarak tasarlanmıştır.

AMAÇ: Fotoğraf stüdyolarına gelen müşterilerin digital fotoğraf makinesi ve cep telefonu ile çektikleri fotoğrafları , DOKUNMATİK ekrana sahip PHOTO STATION KIOSK üzerinde bulunan “Media Kart Okuyucu (SM, CF, MD, MMC, SD, XD) – CD yazıcı – Bluetooth / Kızılötesi” ünitelerinde okutarak MiniLAB’ a bağlanıp direkt kart baskı gönderme özelliğine sahiptir.

HEDEF: Müşterilerin digital fotoğraf makinası ve cep telefonları ile çektikleri dijital fotoğrafların DOKUNMATİK ekrana sahip Photo Station Kiosk ekranında görsel açıdan daha kaliteli ortamda seçerek; self-servis daha fazla ve hızlı sipariş vermelerini sağlayacak özel bir sistemdir.

PHOTO STATION KOLAY KULLANIM AVANTAJI: Bu işe özel bir personel ayırmadan müşterinin çektiği fotoğrafları kendi başına Dokunmatik Ekran üzerinde kolayca seçerek baskı siparişini vermesini sağlar.

 1. PHOTO STATION ergonomik yapısı ile fotoğraf stüdyolarında fazla yer kaplamadan gelen müşterilere kaliteli bir ortamda hizmet verilmesi sağlar,
 2. Müşterilerin çektikleri fotoğrafları PHOTO STATION ekranında kolayca görmelerini sağlar,
 3. Çekilen dijital fotoğraflar görsel açıdan PHOTO STATION ekranında kontak baskı kalitesinde veya büyütüp sunularak; pratik bir şekilde sipariş vermelerini sağlar,
 4. Müşteri PHOTO STATION üzerine aktardığı fotoğrafların baskı siparişlerini görme ve sipariş formunun yazıcıdan çıktı alınmasını sağlar,
 5. Tab edilecek fotoğraf ebadı ve fiyatları tanımlar,
 6. PHOTO STATION üzerinde sipariş verilen fotoğrafların CD , harddisk, media kart veya network bağlantısı ile baskı siparişi için minilab üzerine baskıya hazır olarak transferi sağlanır.
 7. Minilab’ ı olmayanlar için sipariş verilen fotoğrafların CD , harddisk, media kart üzerine transfer ederek baskıya gönderilmesini sağlar.

PHOTO STATION KIOSK YAZILIM ÖZELLİKLERİ

Yazılım tamamen Türkçe olup 2 ayrı modülü vardır. Kiosk’ la birlikte kullanıma hazır paket olarak teslim edilmektedir.

1- Kiosk yazılım modülü özellikleri: Kiosk üzerinde yüklü bulunup müşterinin dijital fotoğraflarını dokunmatik ekrana kolayca açarak sipariş vermesini sağlar.

 • Dijital fotoğraf makinası veya cep telefonu ile çekilmiş bütün fotoğrafların kiosk dokunmatik ekranına otomatik açılmasını sağlar.
 • Sipariş verilecek fotoğraf ebadı ve adet seçme imkanı vardır.
 • KIRMIZI GÖZ : Fotoğraflarda çıkan kırmızı gözü iptal eder.
 • KES / CROP : Ekrandaki fotoğrafın istenilen yeri işaretlenip seçilir, geri kalan kısmı kesilip iptal edilir.
 • RENK AYAR : Fotoğraflardaki renk hatalarını istenildiği gibi otomatik ayarlayarak normal haline getirir.
 • ÇERÇEVE / FRAME : Fotoğrafları çeşitli renk ve şekillerdeki resim çerçevelerinin içine otomatik yerleştirerek çerçeveli basılmasını sağlar.
 • FOTOĞRAF ÜSTÜNE YAZI : Fotoğrafların üstüne dokunmatik ekran üzerinde çıkan klavye ile değişik şekillerde yazı yazılmasını sağlar.

2- Server (PC) Arşiv yazılım modülü özellikleri : Kiosk üzerinden verilen siparişleri fotoğraf stüdyosunda bulunan herhangi bir PC veya Minilab üzerine transfer edilerek toplanmasını sağlar. Buradan baskı operatörü tarafından seçilip sipariş ve ücret değerlendirmesi yapılarak MiniLAB’ ta basılmasını veya dışarıda baskıya gönderilmesini gerçekleştirir.

 • Fotoğraf stüdyolarının Arşiv ihtiyacını karşılar. Aynı zamanda kiosk üzerinden gelen siparişlerin MiniLAB üzerine yönlendirilmesini sağlar.
 • Her müşteriye sipariş anında otomatik bir kod verilerek gelen siparişleri; müşteri kodu, tarih, ebat ve adetlerine göre otomatik olarak ayırıp baskıya hazır sipariş dosyası haline getirir.
 • Basılacak fotoğrafın ebadı ve fiyatlarını düzeltme imkanı verir.
 • Müşteri tarafından kiosk üzerinden verilen foto baskı siparişlerini; müşteri koduna, sipariş verenin ismine, tarihe göre toplu liste olarak fotoları ile birlikte gösterir.
 • Her müşteri için ayrı sipariş formu oluşturup yazıcıdan çıktı alınabilir.
 • Kiosk üzerinden sipariş geldiğinde otomatik uyarır.
 • Kiosk üzerinden gelen siparişleri toplu olarak CD’ ye yazdırır.
 • Minilab olmayan foto stüdyoları için siparişleri baskıya gönderilmek üzere CD, harddisk, media kart üzerine transfer eder.
 • Kiosk üzerinden gelen siparişlerin istenilen tarih aralığına göre Günlük kasa ve satış analiz raporlarını oluşturur.